tr-flag
en-flag
ar-flag
ru-flag
es-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

Asansör Muayeneleri Periyodik Kontrolleri

Anasayfa / Hizmetler / Asansör Muayeneleri Periyodik Kontrolleri
Asansör Muayeneleri Periyodik Kontrolleri Asansör Muayeneleri Periyodik Kontrolleri

Binaların vazgeçilmez bir özelliği olan asansöre yeni yapıların çoğunda rastlamak mümkün. Ev bakılırken kiralamak isteyen ve almak isteyen müşteriler tarafından şart özellikleri arasında asansör de artık yer almaktadır. İstenilen bir ekipman olma nedeni ile inşaat sektörünün projelerinde yerini almıştır.

Bulunan ev ve iş binalarındaki bu yapıtların muayenelerini yaptırmak resmi kanun çizelgesinde zorunlu kılınmıştır. Sebebi ise, her ne kadar yaşlı, engelli kişilerin, lüks yaşam ve yük taşıma gibi işlerde gerçekten de yararı olan bu yapıtların, tehlikeli kazalarının da bulunmasıdır. Bunun için bakım adına, aylık durumları değerlendirilmeli, eksik tarafları giderilmeli, can ve mal güvenliği çerçevesinde kullanma uygunlukları test edilmelidir. Ters bir durumda havalandırma sistemi bulunmalı, yardım düğmelerinin çalışma değerlerine bakılmalıdır.

Asansör Periyodik Muayeneleri Kimler Tarafından Yapılır?

Öncelikle bu ve bu gibi insan sağlığını tehdit eden her bir ekipmanın bakım ve kontrol işlemleri ertelenmemelidir.

Asansör periyodik kontrolleri yapabilecek olan kişiler ise, bilim sanayi ve teknoloji bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ve bakımı yapılacak olan asansörün bulunduğu yerin bağlı bulunduğu belediyesi ile protokol imzalamış olan A tipi muayene kuruluşları tarafından yapılmaktadır.

u gibi muayene durumlarında tarafsızlık son derece önemlidir. Öncelikle yapılacak muayeneler de dikkate alınacak bir numaralı gaye, can ve mal güvenliği ile beraber standartlara olan uygunluk öne almalıdır.

Bu bakımdaki sorumluluk belediyeye ait olup, A tipi akredite muayene kuruluşunu yönlendirerek yetkilendirmelidir.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın