tr-flag
en-flag
ar-flag
ru-flag
es-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

Elektriksel Kontrol ve Ölçümler Periyodik Kontrolleri

Anasayfa / Hizmetler / Elektriksel Kontrol ve Ölçümler Periyodik Kontrolleri
Elektriksel Kontrol ve Ölçümler Periyodik Kontrolleri Elektriksel Kontrol ve Ölçümler Periyodik Kontrolleri

Elektrik kontrol ve ölçümleri, elektrik tesisatlarının toplama ölçümleri ve kontrollerini içine alır. Aynı zamanda kabloların mekanik etkiler karşısındaki, sağlamlığına da bakılan bir muayenedir.

Elektrik denildiğinde ürpertici bir hal alırız. Çünkü elektrik çarpmalarından ölen çok haberler ve olaylar duymuşuzdur. Bunun içindir ki, bu bakımdan elektrik tesisat ölçümlerine ve kontrollerine son derece dikkat etmeli ve aksatmamalıyız.

Bakımlardaki ve kontrollerdeki mühendislerin tarafsız ve özgür muayene yapması da ayrıca önemlidir.

Kontrol ölçümlerini sıraya koyduğumuzdaki tablo şöyledir.

  • ♦ Topraklama tesisatı kontrolü.
  • ♦ Elektrik panosunda kabloların mevcut termal durumu.
  • ♦ Elektrik iletken kablolarının sağlamlığı.
  • ♦ Artık akım koruma rölesi testi.
  • ♦ Ana pano ile tali panolarda fonksiyon testi.

Elektriksel Kontrol ve Ölçümler Periyodik Kontrol Muayenesi

Kurulmuş olan tesislerde verimlilik ve süreklilik olması için, yangın risklerinin olmaması ya da aza indirilmesi için, elektrikten kaynaklanan iş kazalarını en aşağı dereceye çekilmesi için, sağlık ve güvenlik niteliklerini de dikkate alınmasıyla, elektrik kontrol ve ölçümler periyodik kontrol muayenesin de zorunluluk yasal olarak getirilmiştir. Bu muayeneyi her yıl ihmal etmeden yaptırmak gereklidir.

Bu konu üzerinde çalışan bir firma olarak, sizlere tarafsız ve özgür kararlar alacak, en kaliteli işi bilen ekibimizle sağlık ve güvenlik çerçevesinde yasal kurallara uyumlu bir bakım yapmaktayız.

Bizlere web sitemizden hızlı ulaşabilirsiniz. Detayları öğrenerek ekiplerimizin adresinize geçmesini sağlayabilirsiniz.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın