tr-flag
en-flag
ar-flag
ru-flag
es-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

İlk Yardım Eğitici Eğitimi

Anasayfa / Hizmetler / İlk Yardım Eğitici Eğitimi
İlk Yardım Eğitici Eğitimi İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTİMİ

İlk yardım Eğitici Eğitmenliği Eğitim Programı; toplam 40 saat  ( 5 Gün ) süren ve devam zorunluluğu olan  bir eğitimdir.

İlk yardım Eğitici Eğitmenliği Eğitim Programı T.C. Sağlık Bakanlığı  Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü  tarafından yetkilendirilmiş kurumlar tarafından 16 Saati ( 2 Gün ) İlk yardım eğitimi, 34 Saati ( 3 Gün ) Eğitim Becerileri Eğitimi şeklinde toplam 40 saat  ( 5 gün ) olarak düzenlenmektedir.


40 Saat ( 5 Gün ) sonunda tüm konular işlenmiş olup, sonrasında kursiyerler İl Sağlık Müdürlüğü'nden gelen bir sınav heyetince yazılı sınava tabi tutulur, daha sonra ise her bir kursiyer ilk yardım ile ilgili bir konu üzerinde görsel bir çalışma yaparak gelen heyete sunum yaparak kazandıkları Eğitim Becerilerini sunarlar. Sınav sonunda başarılı olan katılımcılara, İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTMENİ SERTİFİKASI verilmektedir.


İLK YARDIM EĞİTMENİ İŞ İMKANLARI NELERDİR?

Sadece sağlık personelinin katılabildiği bu eğitim sonrasında sertifika sahibi olan ilk yardım eğitmenleri;
  - Sürücü Kurslarında ilkyardım eğitmeni olabilir. (Ön lisans ve Lisans Mezunları için geçerlidir)
  - İlk Yardım Eğitim Merkezlerinde Mesul Müdür olabilir. (Ön lisans ve Lisans Mezunları için geçerlidir)
  - İlk Yardım Eğitim Merkezlerinde Eğitmenlik yapabilir.
  - İçeriğini siz belirleyerek tekniğine uygun her türlü seminer ve sunum gerçekleştirebilirsiniz. 


İlk yardım eğitmeni yetki belgelerinin geçerlilik süresi beş(5) yıldır. Geçerlilik süresi biten yetki belgesi sahiplerinin, belge geçerlilik süresi içinde en az 15 eğitim (belgeli / yetki belgeli) verdiklerini belgelemeleri durumunda, güncelleme veya eğitim tekrarına gerek kalmadan belgeleri yenilenir. Eğitim vermeyen yetki belgesi sahiplerinin belge geçerlilik süresinin bitimini takiben en geç üç ay içerisinde güncelleme eğitimi alması zorunludur. Güncelleme eğitimi almayanların yetki belgeleri geçersiz sayılır. ( İlk Yardım Yönetmeliği Madde:23 B Bendi )

 

İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTİMİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR;

- 2 adet vesikalık Fotoğraf

- 1 adet kimlik fotokopisi

- 1 adet Diploma Fotokopisi

 Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın