tr-flag
en-flag
ar-flag
ru-flag
es-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

IRATA Eğitimleri

Anasayfa / Blog / IRATA Eğitimleri
IRATA Eğitimleri

IRATA eğitimleri genel olarak yüksek işler ve tüm iple erişim projeleriyle eğitim programları için verilmektedir. IRATA iple erişim programı, iple erişim teknisyenliğini hedefleyen bireyler ile birlikte iple erişim tekniğini kullanmak isteyen profesyonellere yönelik yapılan bir eğitimdir. Genel içeriği ise iş güvenliği konu başlıklarından farklı olmaktadır. Eğitimin temel içeriği ipin üzerinde çeşitli manevraları güvenli şekilde gerçekleştirmek ve ip üzerinde kalan bir kazazedeyi kurtarma senaryolarına dayanmaktadır. IRATA belgesi almak isteyenler kendi şirketini kurmak isteyen kişiler olabilir, çalışanlarına süpervizör kazandırmak, bu alanda çalışmak veya yurt dışı çalışma imkanları yakalamak isteyen gibi birçok amaçla bu belgeyi alabilirler.

IRATA Eğitimi Nedir?

IRATA açılımı Industrial Rope Access Trade Association – Endüstriyel İple Erişim Ticaret Birliği standartlarını esas alıyor. IRATA eğitim sisteminde üç farklı seviye vardır. Eğitimlerin tamamı ise yüksek işler bünyesinde yer alan IRATA Level 2 ve Level 3 sertifikalarına sahip olan teknisyen eğitmenler tarafından verilmektedir.

Level 1, L1 İple erişim çalışanları, lider teknisyenler Level 2, L2 veya iple erişim süpervizörü Level 3, L3 kursunu alan teknisyenler kursun sonuna geldiklerinde tamamen bağımsız sınav gözetleyicisi tarafından sınava tabi tutulmaktadır. Başarılı olan kursiyerler ise sınavın sonucunda uluslararası geçerliliğe sahip, dünyanın her yerinde kabul gören bir sertifikaya sahip olurlar.

IRATA Eğitimi Ücreti

Genellikle yüksekte çalışma eğitim ücretleri bazı kriterler sonucunda belirlenmektedir. IRATA eğitimi ücreti genellikle eğitime ne kadar süre katılım sağlanacaksa buna göre fiyat belirlenebilir. Hazırlanan kurs programı, eğitim fiyatlarını da ekiler ve ders veren eğitmenin eğitici belgesi fiyatları değişebilir. Sınıftaki kursiyer sayısı, kullanılan ekipmanlar gibi durumlar da faktörlerde etkilidir. Bu nedenle IRATA eğitim fiyatları konusunda daha net bir bilgi sahibi olabilmek için kayıt olunması planlanan kurs ile detaylı bir görüşme yapmanız gerekir.

IRATA belgesi eğitimlerini kısaca özetlersek, yüksek alanlarda iş yapan bireylerin iple erişim tekniklerini öğrenmesi doğrultusunda alabilecekleri belgedir. IRATA sertifikası genel olarak iple çalışma tekniklerini öğretmektedir ve mesleğiniz yüksek alanlardaysa rahatlıkla IRATA eğitimi alabilirsiniz. IRATA eğitimi ile bilgilerinizi sertifika haline getirebilir, birçok alanda çalışma fırsatını yakalayabilirsiniz.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


reklam-banner

Son Paylaşımlar