tr-flag
en-flag
ar-flag
ru-flag
es-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

İş Makinaları Periyodik Kontrolleri

Anasayfa / Hizmetler / İş Makinaları Periyodik Kontrolleri
İş Makinaları Periyodik Kontrolleri İş Makinaları Periyodik Kontrolleri

İş makinaları; her bir kuruluşun iş ve hizmetlerinde kullandıkları araçlardır. Bu araçlar iş ihtiyacının şekil ve ayrılıklarına göre üzerlerine çeşitli ekipmanlar monte edilmiştir. Yol inşaatlarında, tarım, sanayi, milli savunmada, karayollarında insan, hayvan ve yük gibi birçok sektörde ihtiyaç duyulan bu motorlu araçların periyodik kontrolleri, kanunun şartlarına göre yaptırılmaları lazımdır. İş sağlık ve güvenlik alanlarında da dikkat edildiği gibi, insan, hayvan gibi sağlık ve yaşam güvenceleri açısından da bu kanun zorunlu kılınmıştır.

Periyodik kontrolleri yapa bilmek için, muayene yapacak olan personel kardeşimizin, TS EN ISO 9712 numara standardına göre, bu işin eğitimini başarı ile alması gerekmektedir. Yine bu eğitimi almış, mühendisler ve teknisyenler de yapabilmektedir.

İş Makinaları Periyodik Muayenesi

Bu makine içeriğine giren çoğu ekipman, inşaat, yol yapımı, kazı işleri vs. Gibi durumlarda çalışılan motorlu araçlardır. Ve bu araçların çalışımında öncelikle can güvenliği adına iş yapılması gerekmektedir. Mesela, uyarıcı ışık ve ses sisteminin olması, çalışma esnasında insanları uyaran, panellerin bulunması en öncelikli görevlerden biridir.

Bununla birlikte makine muayene yapımını yapacak olan kişinin iş makine eğitmeni olmasını gösteren belgesinin bulunması şarttır. Bu bakım ve muayene bilgi ve dikkat isteyen bir ekipmandır.

Sizler için kontrol ve muayene yapan belgeli ekipmanlarımız, hizmet vermektedir. Bize web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın