tr-flag
en-flag
ar-flag
ru-flag
es-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

İşaretçi ve Sapancı Eğitimleri

Anasayfa / Hizmetler / İşaretçi ve Sapancı Eğitimleri
İşaretçi ve Sapancı Eğitimleri İşaretçi ve Sapancı Eğitimleri

İşaretçi: Sapan ile vinci kullanan ve operatöre işaret ile yardımcı olan eleman.

Sapancı: Yükü vinç kancasına bağlayan eleman.

Yukardaki terimlerden de anlaşıldığına göre işaret ve sapancı eğitimleri, iş makinalarının hem doğru hem de güvenilir bir biçimde kullanılması için verilen bir eğitimdir. Bu eğitim iş kazalarının olmamasında önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca eğitimi alan işaretçi ve sapancı görevlerindeki personellerin kendilerini geliştirebilmesi için alması gereken bir eğitimdir.

Bu iki görevde yani işaretçi ve sapancı görevlerinde çalışa bilmesi için; okuma yazma biliyor olunması, bu iş için fiziki ve bedensel bir engelinin olmaması ayrıca tehlikeli işlerde çalışa bilir raporunun kendisinde bulunması gerekmektedir. Bunlar önemli noktalardır.

İşaretçi ve sapancı eğitimlerini veren kurumlar, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı tarafından onaylanmış kurumlardır.

Bizim, eğitimdeki en önemli amacımız ise, çalışanlar arasında kazaların olmaması ve bu doğrultu da en güncel teknik bilgileri öğreterek hata yapma oranlarını sıfırlamayı, uygulama esnasında yapılan hatalarının düzeltilmesidir. Bu sayede iş kazalarının engellenmesidir.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


reklam-banner

Mesleki Eğitimler

Teklif İste


Son Paylaşımlar