tr-flag
en-flag
ar-flag
ru-flag
es-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

Kimyasal Ölçüm

Anasayfa / Hizmetler / Kimyasal Ölçüm
Kimyasal Ölçüm Kimyasal Ölçüm

Kimyasal ölçüm, sanayi çalışmalarıyla ilgili ortamlarda karışabilen zehirlerin ölçümüdür. Bu maddeler hemen hemen her yerde karşılaşabileceğimiz kimyasallardır. Bu maddelerin en yoğun olduğu yerler çoğunlukla endüstri olduğundan, bu noktalarda çalışanların daha çok maruz kaldığı kimyasaldır. Onun içindir ki, mesleki hastalıklara yakalanma olasılığı daha yüksektir. Tabii sağlık bakımından da ayrıca büyük etkileri olmaktadır.

Bundan dolayı bu kimyasallara karşı maruz kalan tüm çalışanlar üzerinde, maruz kalma miktarının ölçümü yapılması gerekmektedir. Bu hak yasal olarak her bir çalışana verilmiştir. Bu ölçümler sayesinde durumu anlamak ve mağduriyeti en aza çekmek, istenilen sonuçlar arasındadır. Bu kimyasal ölçümü, yetkililerden izin almış firmalara yaptırılması gerekmektedir.

Ölçümlerde Nelere Bakılması Gerekir?

Kimyasal ölçümlerin en başında, kurşun, cıva, fosfor, organik çözücüler ve arsenik gibi hava da uçucu maddeler gelir. Ölçümlerde bunlara yapılır. Peki bu ölçüleri yaparken nelere bakmalıyız?

Maddenin bizlere verecek, sağlık ve güvenlik tarafından zararları. Maddenin yukarıda sayılanlardan hangi cinsi olduğuna, düzeyinin ve süresinin durumuna, dolgunluk miktarına, nasıl kullanıldığına, yönetmenlikte yer almış olan kişilerin mesleki maruziyet sınır değerlerine, birçok madde ile birlikte çalışan ortamlarda maddelerin birbirleriyle olan etkileşimlerine, çalışma ortamlarının gözetimine bakmak gereklidir. Bu bakımlardan yapılmak istenilen hedef ise, ortamları daha sağlıklı ve güvenilir kılmaktır. Bizim firmamızda sizler için en iyisini arzu etmektedir. Kimyasal ölçüm hizmetini en iyi şekilde vermekteyiz.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın