tr-flag
en-flag
ar-flag
ru-flag
es-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Doğal Gaz İç Tesisatçılığı Kursu

Anasayfa / Hizmetler / Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Doğal Gaz İç Tesisatçılığı Kursu
Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Doğal Gaz İç Tesisatçılığı Kursu Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Doğal Gaz İç Tesisatçılığı Kursu

Doğalgaz yanıcı bir gaz çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Birleşenleri ise, metan(ch4), etan(c2h8), propan(c3h8), bütan(c4h10), karbondioksit(c02), azot(n2), helyum(he) ve hidrojen sülfür(h2s) gibi çeşitli hidrokarbonlardan oluşur. Özelliği renksiz, kokusuz ve havadan hafif olmasıdır.

Gazların birçoğunda zehirleme etkisi söz konusu iken bu gaz zehirlemez. Çünkü bu gazın içinde karbon monoksit yoktur. Kapalı alanlarda sızma durumlarında yukarıya doğru toplanır. Fakat çok miktarda bulunduğunda oksijeni azaltacağından dolayı boğulmaya sebep olmaktadır. Bunun içindir ki doğalgaz olan yerlerin havalandırma sistemleri vardır. Bu gazın kokusuz olması kaçak sızıntıların yakalanmasında zorluk çıkaracağından dolayı gazın içeriğine koku verici maddeler eklenmektedir. Unutarak açık bıraktığımız doğalgazı bu sayede farkına varabilmekteyiz. Bu gibi birçok detayı öğrenebileceğiniz doğalgaz iç tesisatçılık kursu ile kendinize yeni bir iş kolu oluşturabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Doğal Gaz İç Tesisatçılığı Kursu Hakkında

Doğal gaz tesisatçısı olup, bu sayede iş sahibi olmak isterseniz eğer, resmî kurumlardan izinli ve yetkili bir kurstan eğitim alabilir. Kazandığınız sertifika sayesinde her kurum ve firmalara başvuru yapabilirsiniz.

Doğal gaz her ne kadar zehirleyici bir gaz maddesi olmasa da yakıcı ve patlama özellikleriyle tehlikeli bir iş modelidir.

Bu konu hakkında yetkili ve yasal yönlerden izinli sağlık ve güvenliğin ön planda olduğu kaliteli bir eğitim almak gerekmektedir.

Bizde kurumsal firma olarak, milli eğitim bakanlığı tarafından yetkili ve onaylı kaliteli bir kurs vermekteyiz.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


reklam-banner

Mesleki Eğitimler

Teklif İste


Son Paylaşımlar