tr-flag
en-flag
ar-flag
ru-flag
es-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Topoğrafya Kursu

Anasayfa / Hizmetler / Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Topoğrafya Kursu
Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Topoğrafya Kursu Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Topoğrafya Kursu

Topoğraf; Yeryüzü üzerindeki doğal ya da yapay olarak görülen şekillerinin çizim şekillerini, ölçüsünün rakamlarını ve hesabını yapmaktır. Ve bu çıkarılan bilgileri kâğıt üzerinde, harita üzerinde ve tablo şeklinde ortaya koymaktır. Artık teknoloji çağında olmamız nedeni ile bu çizim, ölçüm ve hesaplama işleri bilgisayar üzerinden de yapılmaktadır. Mühendislerin yaptığı işler bina, baraj yol vs. gibi yapım yapacağı araziye uygulamak için topoğrafı bilinmesi şarttır. Bu sanatsal meslek dalının tarihi mühendislik tarihi kadar eski bir zamandır.

Yeryüzü ölçümlerinin yapılması belirli aletlerle olmaktadır. Bir dağı ele alırsak buranın çizimini bir kâğıt parçasına yapılarak sunumudur. Daha sonra topoğrafası belirtilmiş olan bu ada veya arazi bölgesine ait karakteristik ve istasyon noktalarının konumlarını belirlemek poligana bağlanarak tespit edilir.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Topoğrafya Kursu Hakkında

Bende ileride kendimi bu meslekte görüyorum diyen her bir kişiye diyeceğim o ki, bu işin eğitimini alıp, belgeyi hak kazandıktan sonra baş vuracağınız iş alanınız inşaat teknolojisi alanıdır. Mühendislerinde ayrıca bilmesi gereken önemli bir bilim dalıdır.

Bu dalda sizlere sunacağımız kaliteli bilgiler, bu alanın ileride daha güzel noktalara ulaşmasına destek verecektir.

Ders programımıza web sitemizden göz atarak bir bakmanızı, ayrıntılı bilgi için bizlere bu siteden ulaşmanızı isteriz.

M.E.B. onaylı ve yetkili kurslarımız eğitime açıktır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


reklam-banner

Mesleki Eğitimler

Teklif İste


Son Paylaşımlar