tr-flag
en-flag
ar-flag
ru-flag
es-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

Yangın Eğitici Eğitimi (45 Saat)

Anasayfa / Hizmetler / Yangın Eğitici Eğitimi (45 Saat)
Yangın Eğitici Eğitimi (45 Saat) Yangın Eğitici Eğitimi (45 Saat)

Yangın eğitimi; yangın şekillerini ve tiplerini anlatarak, olası bir yangın durumunda nasıl baş edeceğini, güvenlik ve sağlık çerçevesini de gözeterek, uygulanması gereken teknik bilgi ve becerileri öğreten 45 saatlik eğitim sürecidir.

Bu eğitimin verilmesindeki temel gaye, yangına müdahale planı yapabilme ve müdahaleyi gerçekleştirmedir. Ayrıca yangın önleme tekniklerini bilme ve hızlı kullanma, yangın söndürme esnasında kullanılması gereken araç ve gereçleri tanıma ve kullanabilme de eğitimde elde edilen yetkinlikler arasındadır. Buna ek olarak yangın esnasında doğru davranışı sergileyebilme becerisine sahip olma, acil durum olaylarında koordinasyonu sağlaya bilme ve kurtarma tekniklerini uygulayabilme de bu eğitimle elde edilebilir.

Yangın eğitici eğitimi normal seviyeler de 8 saatlik bir eğitimdir. İleri seviye eğitimler ise, 45 saat olarak değerlendirilir.

Yangın Eğitici Eğitiminde Neler Anlatılır

ğitimin bizlere kattığı özelliklerden biri de şudur ki, 3 dakika gibi kısa bir süre içinde, büyük boyutlara ulaşabilecek bu kızgın alevlerin arasında kalan canlıların yanmaktan değil de o esna da salgılanan CO2 zehirlenmesinden öldüklerini bilmek gibi önemli bilgiler öğretmesidir.

Yangın eğitici eğitiminde anlatılanları sıralayacak olursak,

  • Yangın tipleri (A,B,C,D elektrik)
  • Yangın sırasında kullanılacak, yangın söndürme cihazları (köpük, su, kuru kimyevi toz, CO2)
  • Yangına müdahale edilebilecek zaman uygun yeni teknikleri.
  • Farklı tiplerdeki yangınlar ve içerikleri

Yangın Eğitici Eğitimi (45 Saat) Vermekteyiz

Günümüz yangın olaylarından da yola çıkarsak, bu konu ile alakalı eğitimlere daha bir itina ve titizlik gösterilmesi gerektiğini hep birlikte görmekteyiz. Bu konudaki eğitimlerin en üst seviyeye çıkarılması, en son teknoloji bilgi ve tekniklerinin kullanılması gerekmektedir.

Milli eğitim bakanlığı tarafından aldığımız onay ve yetki ile bu özenli ders programlarını bu dalda uzmanlaşmak isteyen ve en üst seviye de çalışma yapmak isteyen herkese vermekteyiz. Eğitim konusundaki titizliğimiz son zamanlarda yaşanan durumlardan sonra daha bir ziyadeleşti. Bu hassasiyeti de göz önüne alarak, uzman kadro eğitimcilerle, eğitim ve öğretim yoluna çıktık.

Sizde bizlerin bu üst seviyeli programımızdan yararlanmak isterseniz web sitemizin iletişim bölümünden kolaylıkla bizlere ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınıza cevapları iletişimde bulacaksınız.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın