tr-flag
en-flag
ar-flag
ru-flag
es-flag
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

Yüksekte Çalışma Eğitimleri

Anasayfa / Blog / Yüksekte Çalışma Eğitimleri
Yüksekte Çalışma Eğitimleri

Yüksekte çalışma eğitimleri genel olarak tüm yüksekte çalışmalarda ve kapalı alanlar için yapılan işlerde çalışan bireylerin daha güvenli ve sağlıklı şekilde çalışmasını hedefler. Eğitim programları talepte bulunan firmalara göre planlanır. Yüksekte yapılan her türlü işin yapısına uygun olarak Yüksek İşler Eğitim Sahası veya eğitimlerini talep eden firmaların da gerekli şartları, uygunluğu tespit edilen eğitimler genel olarak şu şekildedir:

  • Kişisel koruyucu donanımların tanınması ve kullanılabilmesi,
  • Acil tahliye ve kurtarma bilgileriyle becerileri,
  • 6331 sayısı İSG kanunu,
  • Güvenli çalışma yöntemleri,
  • Basit KKD kontrollerinin yapılması, gibi birçok konuda eğitim yapılıyor.

Yüksekte Çalışma Eğitimleri Nelerdir?

Yüksekte çalışma eğitimi ile yüksekte çalışmanın tanımı çeşitleri, güvenlik önlemleri, ekipmanların tanımı ve kullanımı ve çeşitli teknikler öğrenilir. Yüksekte çalışma eğitimi zorunluluğu bu tarz yüksekte çalışma alanı olan yerlerde vardır. Çalışanlardan yüksekte çalışma belgesi istenir. Eğitimler iş güvenliği uzmanı personelleri ve bu alanda çalışan eğitmenler tarafından verilir.

Yükseklik, bireylerin adımını atarak çıkamayacağı yükseklik olarak kabul ediliyor. Yüksekte yapılan çalışmalarda bireylerin bulunduğu referans seviyelerin üzerinde, güvenlik ve sağlık açısından tehlike oluşturan durumlarda yapılan çalışma şekli oluyor. Yükseklik kavramı görecelidir ve kişiden kişiye göre değişen. Bu kapsamda ilgili yönetmenlik hükümlerine uygun olan ve firmalara özel şekilde hazırlanan eğitimler de yüksekte çalışan çalışanlara önemli fayda sağlar ve olası olan iş kazalarının da önüne geçilir.

Yüksekte Çalışma Eğitimi Fiyatları

Yüksekte çalışma eğitimi fiyatları genel olarak eğitim ücretiyle ve eğitim dönemlerine ilişkin net bir bilgi için ulaşmanız gerekebilir. Eğitim fiyatları genel olarak eğitim içeriği, eğitim verilecek alanlara ve genel sürece olarak belirlenmektedir. Yüksekte çalışma eğitimleri mesleki eğitimler kapsamında sunulması gereken bir eğitim değildir, işin gereği olarak çalışması istenen depoculuk, inşaat ve benzeri işlerde fiili çalışanlara özel olarak verilmesi amaçlanan bir eğitim olmaktadır.

Bu alanlarda çalışan bireylere yüksekte çalışmayla alakalı risk ve tehlike konusunda bilgilendirmeler yapılarak gerekli eğitimler verilmektedir. Yüksek yerler geleneksel çalışma teknikleriyle yapılmaya çalışıldığı zaman hayati bir risk içeren çalışmalar bu risk ile hem güvenli hem de son derece verimli bir şekilde yapılabilir.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


reklam-banner

Son Paylaşımlar